Jak zmienić Avatar?

W różnych miejscach bloga opartego o silnik WordPress używane są avatary. Avatar to graficzna ikonka przypisana do autora bloga, ale także do komentujących. Jeśli WordPress nie znajdzie indywidualnego avatara to zastępuje go obrazkiem generowanym automatycznie. Domyślne ustawienie avatara to człowiek-widmo. Ustawienie to można zmienić wchodząc w panelu administracyjnym do menu Ustawienia ->Dyskusja:

Po wejściu do tego menu, na samym dole mamy pokazane następujące opcje avatarów:

Po wybraniu jednej z opcji, jeśli WordPress nie znajdzie indywidualnego avatara autora wpisu, lub komentarza, zastąpi go jedną z wybranych opcji. W przypadku wybrania opcji Człowiek Widmo lub Logo Gravatara  wszystkie ikonki będą wyglądały tak samo. Aby urozmaicić nasz blog, można użyć jednej z opcji generowania avatarów: Identicon, Wavatar, MonsterId. Wtedy awatary poszczególnych autorów będą się różnić – WordPress na podstawie podanych przez nich adresów email wygeneruje ikonkę.

Jak zrobić indywidualny avatar?

WordPress współpracuje z systemem Gravatar – Globalnie Rozpoznawalne Awatary. Rejestracja w tym serwisie daje nam dwie dodatkowe możliwości. Po pierwsze stworzyć możemy indywidualny avatar używając własnej grafiki, a po drugie zostanie on na stałe przypisany do adresu email. Dzięki temu komentując dowolny artykuł w dowolnym blogu opartym na WordPressie i podpisując się tym samym adresem email, przy naszym wpisie pojawi się nasza własna, indywidualna ikonka gravatara.

Aby zarejestrować swój gravatar należy wejść na stronę rejestracyjną Gravatar i podać swój adres email:

Po  chwili otrzymasz email aktywacyjny. Należy kliknąć w link aktywacyjny umieszczony w wiadomości, albo skopiować go do okna przeglądarki. Po aktywacji konta należy wybrać nazwę użytkownika oraz dwukrotnie wpisać hasło.

W kolejnym oknie mamy możliwość wgrania własnej grafiki. Wybieramy opcję wysłania obrazka z dysku twardego. Przesyłamy go na serwer gravatarów. Potem  mamy możliwość przyciąć wybrany obrazek.

Kolejne okno pyta o klasyfikację Gravatara. Zwykłe gravatary mają klasyfikację G. Należy zapoznać się z opisem i wybrać odpowiednią opcję.

Zapisujemy zmiany i gotowe! Mamy już własny gravatar! Czasem z powodu systemów cache na blogach, gravatar może pojawiać się z opóźnieniem. A teraz możemy wejść na dowolny blog – np. na Wordrpress.com , napisać komentarz podpisany naszym adresem email i sprawdzić czy nasz nowy gravatar się wyświetla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>