Luźne rozmowy (kryptonim: S.P.A.M.)

„Wiecie co macie robić – Nie żałujcie sobie”

Jedna myśl nt. „Luźne rozmowy (kryptonim: S.P.A.M.)

 1. W tej naszej inicjatywie pt. 3. Pułk Piechoty chodzi o to byśmy wszyscy dobrze się bawili, więc fajnie by było, gdyby każdy mógł wyrazić swoje zdanie na temat tego jak pułk jest prowadzony i tym samym odciążyć trochę korpus oficerski:D

  Oto moje sugestie:

  1. Komendy muszą być wyraźne i nie pozostawiać wątpliwości – „marsz” a „bieg” to dwie różne komendy i obie mają swe zastosowanie na polu bity. Zazwyczaj żołnierze biegają, ale marsz też jest użyteczny, np. wtedy gdy oddział porusza się w linii, a nie kolumnie.

  2. Kolumna jest podstawową formacją w jakiej oddział się porusza. Problem polega na tym, że jak do tej pory nasz oddział nie poruszał się w kolumnie, a wężykiem. Nie chodzi o to, że kolumna ma szerokość jednej osoby. Chodzi o to, że żołnierze biegną wężykiem za oficerem przez co ten, zamiast dać po prostu rozkaz utworzenia linii, najpierw „wbiega” w miejsce, w którym ma stanąć linia (a żołnierze za nim wężykiem), każe się zatrzymać, następnie daje rozkaz „zwrot w prawo/lewo”.

  Tak formuje się kolumny na polu bitwy jak żołnierzy w oddziale jest 1500, a nie 15. Jest to strata czasu i do tego wygląda niedorzecznie. Uformowanie linii nie może być zależne od pozycji oficera względem oddziału – oficer daje rozkaz i żołnierze tworzą linie.

  Ponadto, jeśli oficer prowadzi „za rączkę” swój oddział (czyli tak jak my to robiliśmy – wężykiem) to prowadzi go do formacji potyczkowej, a nie liniowej. Żołnierze w formacji liniowej dostają rozkaz „naprzód marsz”, a nie lecą wężykiem za oficerem. Oficer kitra się z boku, obserwuje w tym czasie przeciwnika, etc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>